Projekt willi w Zofiówce pod Łodzią
Projekt willi w Zofiówce pod Łodzią

Prezentujemy wizualizacje kolejnego indywidualnego projektu domu autorstwa naszej pracownni RAAS Architekci - willi w Zofiówce pod Łodzią. Zaprojektowany budynek wkomponowany został w opadajacy teren przepięknej leśnej, zadrzewionej działki. Zgodnie z założeniami projektowymi, strefa dzienna i mieszkalna domu wypełnia szroką przestrzeń parteru. Projektując willę, w częściowym podpiwniczeniu ukryliśmy garaż oraz zaplecze gospodarcze.  Wykończeniem z betonu architektonicznego jak również z ciemnego drewna elewacyjnego chcieliśmy nawiązać do leśnego, otaczającego dom pejzażu.Przewidywany efekt oglądać mozna na zalączonych wizualizacjach fotorealistycznych.

Powierzchnia zaprojektowanego przez naszą pracownię domu to 299 m2.

 

Projekt domu z basenem w Chorwacji
Projekt domu z basenem w Chorwacji

Pracownia RAAS Architekci po raz kolejny miała przyjemność zaprojektować budynek poza granicami naszego kraju - tym razem nowoczesną willę z basenem na przepięknej, rozległej działce na jednej z chorwackich wysp Dalmacji, nad skalistym wybrzeżem Adriatyku. Niezwykłe położenie działki - na klifach skalnych, otoczonych z trzech stron morzem, stanowiło prawdziwe wyzwanie projektowe. Przy pracach nad projektem bardzo zależało nam na tym, aby proponowana architektura maksymalnie wykorzystała niesamowity potencjał działki, ale jednocześnie umiejętnie wpisała się w otaczający przepiękny morski pejzaż z rozrzeźbioną linią brzegową, porośniętą środziemnomorskimi, rozłożystymi sosnami.

Zpraszamy do zapoznania się z wykonanymi wizualizacjami zaprojektowanego domu.

Budowa domu pod Włocławkiem
Budowa domu pod Włocławkiem

Prezentujemy zdjęcia z budowy domu zlokalizowanego na Kujawach, w miejscowości Szpetal Górny pod Włocławkiem. Całość projektowanej przez RAAS architekci zabudowy tworzą: parterowy budynek mieszkalny jednorodzinny, budynek gospodarczy i altana rekreacyjna, która wraz z elementami małej architektury tarasów, basenu i miejsca na palenisko, uzupełnia otaczający budynek ogród. Budynek mieszkalny wraz z budynkiem gospodarczym tworzą parterową, horyzontalną zabudowę, wpisaną w szeroką działkę w sposób pozwalający zachować prywatną przestrzeń rekreacyjną, otwartą na ogród i las.  Od strony północnej zlokalizowaliśmy pomieszczenia pomocnicze, gospodarcze oraz techniczne, z minimalną ilością okien, co znacznie poprawiło bilans cieplny budynku. Horyzontalna bryła budynku mieszkalnego i gospodarczego została wykończona w białym, gładkim tynku elewacyjnym.

Budowa domu jednorodzinnego / rezydencji w Feliksowie  pod Warszawą
Budowa domu jednorodzinnego / rezydencji w Feliksowie pod Warszawą

Kończą się prace budowlane na elewacjach rezydencji w Feliksowie pod Warszawą. Podczas wydłużającej się realizacji, wielokrotnie zmieniały się wersje wykończenia, od wielkoformatowych płyt betonowych, po włókno-cementowe płyty w systemie fasady wentylowanej. Uwzględniając możliwy budżet, finalnie zastosowaliśmy tynki dekoracyjne w kolorze betonu architektonicznego, na parterze oraz kortenu na II kondygnacji. Mimo wizualnych różnic w stosunku do pierwotnego projektu budowlanego, udało się zachować podstawowe założenia oraz utrzymać nowoczesny charakter budynku. Wyróżniono kolorystycznie nadwieszoną bryłę piętra oraz zastosowano ciemniejszy kolor tynku w przestrzeniach międzyokiennych, nawiązujący do aluminiowej ślusarki okiennej i drzwiowej. Wkrótce zostaną zamontowane przeszklone balustrady i betonowe posadzki tarasów.

Projekt wnętrz domu jednorodzinnego w Chruścielach koło Ełku
Projekt wnętrz domu jednorodzinnego w Chruścielach koło Ełku

Prezentujemy projekt wnętrz domu jednorodzinnego w Chruścielach koło Ełku. Obejmuje on rozległą, dwukondygnacyjną przestrzeń dzienną z antresolą rekreacyjną, jadalnię, kuchnię z aneksem i barkiem, sypialnię na piętrze oraz łazienki. Inwestorzy chcieli pogodzić surowy klimat loftów z ciepłymi, wyrazistymi akcentami drewnianymi oraz elemntami nawiązującymi do wzornictwa z czasów PRL. Wnętrza utrzymane są w jasnej kolorystyce bieli oraz betonowych szarości, ocieplonych wyrazistym jasnobrązowym, miodowym drewnem. Akcenty kolorystyczne stanowią czarne stalowe elementy wykończenia oraz żółte i ciemnozielone tkaniny mebli. Na posadzkach zastosowano gres o charakterze surowego betonu architektonicznego, korespondujący z naturalną deską w kolorze dębu rustykalnego. Całość uzupełniają  meble i grafiki nawiązujące designem do lat 60-tych.     

Przygotowanie terenu inwestycji pod budowę willi z basenem w Chorwacji
Przygotowanie terenu inwestycji pod budowę willi z basenem w Chorwacji

W naszej pracowni RAAS Architekci Remigiusz Strzelecki powstają projekty zlokalizowane nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju. Mamy niezwykłą przyjemność projektować willę z basenem na przepięknej, rozległej działce, na jednej z chorwackich wysp, na wybrzeżu Adriatyku. Obecnie trwają tam prace budowlane z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu, związane z przygotowaniem terenu pod inwestycję. W związku z tym w maju 2023 r. udaliśmy się na wizję lokalną, gdzie mogliśmy śledzić prace przygotowawcze oraz na żywo doświadczyć i ocenić mozliwości projektowanej zabudowy. Niezwykłe położenie działki, na klifach skalnych, otoczonych z trzech stron morzem, z cudownymi widokami, stanowi prawdziwe wyzwanie projektowe. Chcielibyśmy aby proponowana przez nas architektura maksymalnie wykorzystała niesamowity potencjał działki, ale jednocześnie umiejętnie wpisała się w otaczający morski pejzaż, skalnych klifów z rozrzeźbioną linią brzegową, porośniętą środziemomorskimi, rozłożystymi sosnami.     

 

Projekt wnętrz domu jednorodzinnego w Tuszynie pod Łodzią
Projekt wnętrz domu jednorodzinnego w Tuszynie pod Łodzią

Prezentujemy projekt wnętrz parterowego domu modułowego w Tuszynie pod Łodzią. Projekt obejmuje otwartą przestrzeń dzienną z kuchnią i jadalnią, sypialnię oraz dwie łazienki. Marzeniem inwestorów były wnetrza w kimacie boho / botanica, dlatego też w naszej pracy kierowaliśmy się doborem naturalnych materiałów wykończeniowych, które dobrze prezentują się w otwartych, słonecznych przestrzeniach, w bezpośrednim otoczeniu roślin. Wnętrza są utrzymane w jasnej kolorystyce, zdominowanej przez odcienie bieli i beżu, uzupełnione o jasnobrązowy kolor naturalnego forniru drewnanego mebli oraz wszechobecną zieleń. W łazienkach i na posadzkach zaproponowano płytki przypominajace jasny piaskowiec oraz ciemniejszy, naturalny kamień. Ciekawym uzupełnieniem są ratanowe lampy oraz tekstylne dodatki, takie jak zasłony, czy hamak brazylijski, podkreślające naturalny charakter wnętrz. Całość stonowanej aranżacji wzbogaca soczysta zieleń egzotycznych roślin, które na prośbę inwestorów, pojawiają się niemal w każdym pomieszczeniu domu.

Budowa domu jednorodzinnego na Bałutach w Łodzi - nadzór autorski
Budowa domu jednorodzinnego na Bałutach w Łodzi - nadzór autorski

Trwa budowa budynku mieszkalnego jednorodzinnego na Bałutach w Łodzi, według projektu naszej pracowni - RAAS Architekci z Łodzi. Rozpoczeły się prace wykończeniowe na elewacjach. Właśnie zamontowano ocieplenie, które na 2-kondygnacyjnej bryle budynku będzie dodatkowo kołkowane i wzmocnione pod montaż elewacyjnej płytki klinkierowej. Będzie ona kontrastowała z gładkimi płaszczyznami garażu oraz charakterystycznego płaskiego zadaszenia tarasu, wykończonego białym tynkiem. Zadaszenie to zaprojektowano w sposób, który pozwala bez dodatkowych słupów i podpór zapewnić odpowiednie zacienienie południowo-zachodnich przeszkleń w budynku. Jego zasięg od strony południowej efektywnie zacienia część dzienną i chroni ją przed przegrzaniem w porze letniej oraz stanowi komfortową ochronę tarasu zachodniego przed deszczem.

Budowa domu jednorodzinnego w Zielonej Górze
Budowa domu jednorodzinnego w Zielonej Górze

Trwa budowa enegrooszczędnego 2-lokalowego budynku mieszkalnego w Zielonej Górze, według projektu architektonicznego naszej pracowni RAAS Architekci z Łodzi. Budynek charakteryzuje rozrzeźbiona, wieloelementowa, dochodząca do trzech kondygnacji, bryła. Tworzą ją ciekawie poukładane na sobie oraz poprzesuwane względem siebie części budynku, stanowiące wyodrębnione strefy funkcjonalne. Główne skrzydło mieszkalne budynku, przykryte dachem dwu-spadowym jest opatre na osobnych bryłach z dachami płaskimi, na których zaprojektowno tarasy rekreacyjne oraz zieleń ekstensywną. Budynek posadowiono na mocno opadającym terenie, który umożliwia miejscowe podpiwniczenie oraz tarasowy układ zabudowy. Zdjęcia powstającego domu, wykonane z drona publikujemy dzięki uprzejmości inwestowów i firmy Szwalnia Ogrodów. 

Budowa domu jednorodzinnego nad Zalewem Sulejowskim - kolejny etap
Budowa domu jednorodzinnego nad Zalewem Sulejowskim - kolejny etap

Trwa budowa energooszczędnego, dwukondygnacyjnego domu jednorodzinnego położonego nad Zalewem Sulejowskim, według projektu naszej pracowni RAAS Architekci Remigiusz Strzelecki z Łodzi. W ostatnich tygodniach udało się zakończyć prace ciesielskie i dekarskie oraz zamknąć budynek poprzez montaż okien połaciowych w dachu oraz drewniano-aluminiowej stolarki okiennej, którą dostarczyła firma Słowiścy oraz MStudio z Łodzi. Duże wrażenie robi sześciometrowe południowe przeszklenie, otwierające się na piękny widok zalewu. Jest ono wizualnie połączone z pojedynczym oknem tarasowym z sypialni, umieszczonej na parterze. Dom jest zaprojektowany w taki sposób, by wszystkie pomieszczenia mieszkalne oraz cała przestrzeń dzienna miały zapewniony widok w stronę wody. Dach pokryto betonową płaską dachówką w jasnoszarym kolorze. 

Projekt siedliska w Krzemienicy
Projekt siedliska w Krzemienicy

Prezentujemy wizualizacje indywidualnego projektu architektonicznego siedliska w Krzemienicy, autorstwa naszej pracowni RAAS Architekci Remigiusz Strzelecki z Łodzi. Siedlisko jest zlokalizowane w przepięknej wsi na Mazowszu, z bogatym kontekstem zabytkowym i kulturowym, w otoczeniu malowniczych łąk, stawów i mazowieckich wierzb. Całość zabudowy siedliskowej składa się z dwóch budynków: mieszkalnego jednorodzinnego, gospodarczego oraz wiaty garażowej. Tworzą ją trzy wizualnie połączone bryły, nawiązujące do lokalnych tradycji zabudowy zagrodowej, ale utrzymane w prostym i nowoczesnym stylu. Elewacje zaprojektowano z szarej płytki klinkierowej, nawiązującej do cegły, wykorzystywanej w lokalnym budownictwie Mazowsza. Kontrastują z nią gładkie płaszczyzny, wykończone białym tynkiem oraz charakterystyczne akcenty kolorystyczne w postaci drewnianej deski elewacyjnej, ułożonej w układzie pionowym. Technologia projektowanej zabudowy - prefabrykowana keramzytobetonowa, w snandardzie energooszczędnym.

Budowa domu jednorodzinnego w Sokolnikach
Budowa domu jednorodzinnego w Sokolnikach

Dobiega końca budowa domu jednorodzinnego w Sokolnikach pod Łodzią według projektu RAAS Architekci. Obecnie wykańczana jest elewacja budynku, wykonana z ciemnej, drewnianej deski elewacyjnej, której ostateczny wygląd i charakter jest uzyskany poprzez opalanie ogniem. Dzięki temu budynek zyskuje indywidualny charakter i bardzo dobrze wpisuje się w otaczający las. Kolorystyka użytego drewna została celowo zróżnicowana, aby uzyskać ciekawy konstrast oraz aby uniknąć wrażenia przytłaczajacej zbyt ciemnej monokolorystycznej bryły. W jasnym, ciepłym odcieniu drewna została wykonana również pergola tarasowa, uzupełniająca szeroki taras rekreacyjny. Naturalne drewno jest motywem przewodnim projektu, pojawia się również w postaci ryflowanych desek tarasowych.  

 

Budowa domu jednorodzinnego w Sokolnikach - nadzór autorski
Budowa domu jednorodzinnego w Sokolnikach - nadzór autorski

Kolejny projektowany budynek w tej samej rekreacyjnej miejscowości na północ od Łodzi. Trwa właśnie budowa domu jednorodzinnego w Sokolnikach, autorstwa naszej pracowni RAAS Architekci z Łodzi. Dom budowany jest w technologii szkieletowej, drewnianej, co w istotny sposób przyspiesza cały proces budowlany. Nadzorujemy postęp prac konstrukcyjnych i wykończeniowych domu oraz sprawdzamy zgodność z projektem budowlanym. Obecnie stawiany jest drewniany szkielet - konstrukcja nośna budynku z wyselekcjonowanego, odpowiednio przygotowanego i wysuszonego drewna świerkowego. Postęp prac i montaż szkieletu jest szybki i bardzo precyzyjny, można już zobaczyć zarys całej bryły budynku. Dom, choć położony na działce rekreacyjnej, jest domem całorocznym, ogrzewanym i dobrze zaizolowanym. Zgodnie z projektem będzie miał dwie kondygnacje oraz dach dwuspadowy pokryty betonową dachówką. 

Projekt domu jednorodzinnego w Sokolnikach
Projekt domu jednorodzinnego w Sokolnikach

Prezentujemy wizualizacje indywidualnego projektu domu jednorodzinnego w Sokolnikach pod Łodzią, autorstwa naszej pracowni RAAS Architekci. Budynek powstanie na rozległych leśnych, połączonych działkach w rekreacyjnej miejscowości Sokolniki-Las pod Łodzią. Wpisano go w narożnik leśnych dróg, tak aby możliwie ograniczyć wgląd z zewnątrz, zachowując jednocześnie leśny widok i prywatność tarasu rekreacyjnego. Pomimo prefabrykowanej keramzyto-betonowej technologii, bardzo istotnym motywem projektu jest drewno. Budynek zatopiony w gęstwinie wysokich drzew, wyrasta z leśnej ściółki, pośród mchu i opadłych liści. Głęboka czerń dachówki, betonu i deski elewacyjnej, opalanej ogniem, wyłania się z zamglonego lasu. Przebijajace promienie słońca podkreślają ciepłe akcenty kolorystyczne drewnianych detali architektonicznych. 

 Projekt domu jednorodzinnego w Książenicach pod Grodziskiem Mazowieckim
Projekt domu jednorodzinnego w Książenicach pod Grodziskiem Mazowieckim

Prezentujemy wizualizacje indywidualnego projektu budynku mieszkalnego jednorodzinnego w Książenicach pod Grodziskiem Mazowieckim, autorstwa naszej pracowni RAAS Architekci z Łodzi. Rozłożysta, nowoczesna i horyzontalna bryła domu została wpisana w rozległą działkę leśną, porośniętą licznymi, wysokimi drzewami iglastymi. Szerokie płaszczyzny budynku połączyliśmy z kontrastujacymi betonowmi, pionowymi "żyletkami", które nawiązują do otaczających dom pni drzew. Projektowany budynek na wszystkich stropodachach ma zielony dach, wpisujący się w otaczający naturalny krajobraz oraz poprawia mikroklimat miejsca. Układ funkcjonalno-przestrzenny pomieszczeń oraz bryła budynku została zaprojektowana w taki sposób, aby część dzienna i mieszkalna otwierały się na las i zaciszną strefę prywatną, z ograniczonym dostępem i wglądem od strony drogi. 

Budowa domu jednorodzinnego nad Zalewem Sulejowskim - kolejny etap
Budowa domu jednorodzinnego nad Zalewem Sulejowskim - kolejny etap

Rozpoczął się kolejny etap budowy domu jednorodzinnego położonego nad Zalewem Sulejowskim. Po wylaniu monolitycznego stropu żelbetowego i wymurowaniu ścian kolankowych budynku, przyszedł czas na rozpoczęcie prac ciesielskich i dekarskich.  Za ten etap budowy odpowiedzialna jest firma Dachy Grześkowiak (https://www.facebook.com/dachygrzeskowiak). Dzięki współpracy wieloosobowego zespołu zaledwie jeden dzień wystarczył na położenie więźby dachowej. Po wykonaniu ścian szczytowych budynku, firma dekarska przystąpi do dalszych prac, m.in. polożenia deskowania na krokwiach. Dom powstaje według  indywidualnego projektu autorstwa RAAS Architekci Remigiusz Strzelecki z Łodzi. Budynek jest wyeksponowany na południe, w stronę pięknego widoku zalewu oraz otaczających sosnowych lasów Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. 

Budowa domu jednorodzinnego w Piotrkowie Trybunalskim - nadzór autorski
Budowa domu jednorodzinnego w Piotrkowie Trybunalskim - nadzór autorski

Dobiega końca budowa domu w Piotrkowie Trybunalkim, według indywidualnego projektu autorstwa RAAS Architekci z Łodzi. Wypełniając nadzór autorski od początku procesu budowlanego, sprawdzamy zgodność wykonywanych prac z projektem budowlanym. Ostatnim etapem prac zewnętrznych jest wykończenie elewacji budynku. Zgodnie z założeniami projektowymi ściany elewacji pokryto jasnoszarą elewacyjną płytką klinkierową, która wraz z jasnym tynkiem  kontrastuje z ciemnymi elemantami wykończenia: czarnej betonowej dachówki, czarnej obróbki blacharskiej oraz  aluminiowej stolarki okiennej, również w czarnym kolorze. Wszystkie założenia projektowe stają sie co raz bardziej widoczne, a budynek zaczyna nabierać swoich ostatecznych kształtów oraz zyskuje indywidualy charakter. Z niecierpliwością czekamy na efekt końcowy.

Wykańczanie wnętrz rezydencji w Feliksowie pod Warszawą - nadzór autorski
Wykańczanie wnętrz rezydencji w Feliksowie pod Warszawą - nadzór autorski

Trwają prace wykończeniowe wnętrz domu w Feliksowie pod Warszawą według indywidualnego projektu autorstwa RAAS Architekci Remigiusz Strzelecki z Łodzi. Już prawie zakończono montaż instalacji elektrycznej i teletechnicznej w budynku. Obecnie układany jest twardy styropian posadzkowy pod instalację ogrzewania podłogowego oraz montowana jest instalacja wodno-kanalizacyjna. Wkrótce dojdzie instalacja wentylacji mechanicznej z rekuperacją oraz instalacja klimatyzacji. Jest to trudny etap wykończeniowy, wymagający koordynacji założeń projektowych z wieloma branżami instalacyjnymi oraz konstrukcją budynku. Dodatkowym elementem utrudniającym zadanie jest instalacja technologii wewnętrznego basenu w samonośnej niecce ze stali kwasoodpornej. Mamy nadzieję, że wszystkie prace budowlane i projektowe przebiegną sprawnie i bez komplikacji, a uzyskany efekt w przestronnym i otwartym wnętrzu będzie co najmniej zadowalający.